Máté Bence

Tanyán élő, de nem földműveléssel foglalkozó versenyző.

Versenysúlya: 33 darab jóllakott szürke gémmel egyező.

Kora: 12 cinkeöltő.

Családi állapota: Nős, 400 partifecske, 16 seregély, 10 gyurgyalag, 6 mezei veréb, 4 tengelic, 4 erdei pinty, 2 szalakóta, 2vörösvércse, 2 barázdabillegető, 2 kékcinke, 2 széncinege nevelőapja, melyeknek kertjében ad otthont.

Gyenge pontja: Jobb kezének mutatóujja

Mivel tölti szabadidejét: Elveszett dolgai után keresgél, e-maileket töröl.

Daróczi Csaba

1993-ban ismerkedtem meg a természetfotózással. A tapasztaltabb fotósoktól, és autodidakta módon sajátítottam el az ismereteket ezzel kapcsolatban. Általában minden téma érdekel, amiből szép érdekes képet lehet készíteni. Ezért sokszor technikai trükkökkel, és egyéb fondorlatos módon próbálom bemutatni a természetet. 1997-óta a naturArt tagja vagyok. Sokszor veszek részt fotópályázatokon, itthon és külföldön.

Potyó Imre

1982-ben születtem, jelenleg Gödön élek. Természetfotós tevékenységemet megelőzte a már gyermekkoromban kialakuló természet iránti érdeklődésem. Egyetemi tanulmányaimat Szegeden végeztem környezettudományi szakon, természetvédelmi szakirányon (SZTE TTK). A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság munkatársa vagyok, a királyréti Hiúz Házban környezeti nevelőként tevékenykedek, így sokat lehetek odakint. A természetfotózás és a megélt élmények átadása a szenvedélyem. Korábban kutatóként dolgoztam az MTA intézeteiben (Duna-kutató Intézet és Talajtani Intézet), ahol elsősorban dunai halbiológiai felmérésekben, kétéltűekkel, kérészekkel és talajtannal kapcsolatos kutatásokban vettem részt, az MME tagjaként pedig madártani vizsgálatokat végeztem. Természetfotózással 2007-ben kezdtem el foglalkozni. Autodidakta módon képzem magam, valamint tagja vagyok a Nimród Fotóklub-nak és a naturArt-nak. Kedvenc helyszíneim a börzsönyi patakvölgyek, csúcsok és a gödi ártér. Kezdetben szinte minden érdekelt, az utóbbi években viszont főleg azokat a témákat keresem megszállottan, amelyek kevésbé ismertek még a természetfotósok előtt is. Keresem és szeretem az újat, a különleges hangulatok rabja vagyok. Legtöbbször magam fedezem fel a természetet, gyakran álmodozom, kísérletezek, és sokat kalandozom az éjszakában, leginkább a Börzsöny patakvölgyeiben. Szeretem a széleslátószöggel készített közelképeket, a merész perspektívákat, kompozíciókat és a makrófotózást. Egy-egy izgalmasabb fotóstéma kidolgozásán gyakran hosszú heteken át dolgozom. Fotóimmal az életünket körülvevő, de sokszor mégis „láthatatlan” csodákat szeretném láttatni. Az utóbbi években sikeresen szerepelek a legrangosabb hazai és nemzetközi természetfotós pályázatokon. A világ legrangosabb pályázatán, a Wildlife Photographer of the Year-en már 6 képpel szerepeltem sikerrel. Magyarországon 2018-ban és 2020-ban is megkaptam az Év Természetfotósa címet. Szívügyem a tudatformálás, így képeimmel, előadásaimmal, ismeretterjesztő cikkeimmel és túráimmal sokakat hozhattam közelebb már a természethez. Évek óta rendszeresen publikálok az Élet és Tudományban, a Varázslatos Magyarország magazinban, a Cincérben és a Magyar Nemzeti Parkok online felületére.

Gundel Takács Gábor

Dr. Sós Endre

Selmeczi Kovács Ádám

Dr. Kalotás Zsolt

Lőrincz Ferenc Lőrinc